Geleneksel mecranın vazgeçilmez iletişim araçlarından biri olan katalog ve broşürlerin markalara katkıları tartışılmaz. Dijital çağın başlangıcı basılı iletişim araçlarının kullanımını düşürse de hedef kitlenin kullanım alışkanlıkları dikkate alındığında hala en etkili iletişim araçlarından birisi de katalog ve broşürlerdir.

Hedef kitleye doğru mesajın verilebilmesi için tasarımdan önce içeriğin tasnifi ve geliştirilmesi ve görsel öğelerle zenginleştirilmesi oldukça önemlidir. Pixel Creative olarak katalog tasarımı / broşür tasarımı sürecine başlamadan önce tüm bu öğeleri belirler ve doğru etkinin sağlanması için gerekli olan içeriği oluşturur. Hedeflenen etki, hedef kitle profili, sektörel durum gibi bir çok değişken analiz edilir ve çıkan sonuç katalog tasarımının standartlarını belirler. Markanın kurumsal kimliği ile örtüşen görsel tasarım standartları oluşturulur. Logo Tasarımını iyi kullanmak da epey önemlidir.

Bu standartlar çerçevesinde konsept tasarım çalışmaları başlar ve metin çalışmaları, görsel öğelerin işlenmesi, fotoğraf çekimleri, illüstrasyonlar gibi ihtiyaç duyulan içeriğin bir bölümü üretilir. Kreatif ekibin hazırladığı konsept tasarım çerçevesinde tüm içerik sayfa tasarımlarına dönüşür ve katalog tasarım tamamlanmış olur.

Bu zahmetli üretim / tasarım sürecinde izlenen yol oldukça önemlidir. Pixel Creative tasarım ekibi bu yolda markanız ile birlikte yürür ve markanıza değer katar. Bugün markanız için iyi bir şey yapmak isterseniz bizi arayın!

 

Etkili Katalog Tasarım Çözümlerimiz için bizi arayınız!

Ürün ve hizmetleriniz için en iyi tasarımları en ekonomik şekilde sizlere sunmaktayız.
Katalog Tasarım çalışması için hazırlık yapmamız gerekir mi?
Katalog sunumunu nasıl yapıyorsunuz?
Ürün resim çekimini siz mi yapıyorsunuz?
Katalog Baskısını nasıl yapıyoruz?
Katalog hizmeti için fatura veriyor musunuz?
Katalog Tasarım çalışması için hazırlık yapmamız gerekir mi?

Katalog Tasarım firmanız için önemli bir başlangıç olacağı için iyi bir hazırlık yapmanız gerekecektir. Öncelikle katalog taslağını iyi oluşturmanız gerekecektir. Taslağı oluşturduktan sonra içerik metinlerinizi ve görsellerinizi hazırlayıp bize sunmanız gerekmektedir.

Katalog sunumunu nasıl yapıyorsunuz?

Katalog çalışmasında sizden aldığım brief ile birlikte, bizlere gönderdiğiniz metin,resim ve diğer öğeleri birleştirip tasarımsal olarak en iyi çalışmayı yapıp sizlere e-mail ortamında sunum yapmaktayız. Sizlerde sunumu inceleyip öneri ve görüşlerinizi bize iletmektesiniz.

Ürün resim çekimini siz mi yapıyorsunuz?

Ürün görselleri elinizde mevcut değilse veya var olan görsellerinizin ebatı çok düşükse yeni bir fotoğraf çekimine ihtiyaç duymaktasınız. Eğer bir markanın distribütörü iseniz bu ürün görsellerini ana firmadan temin edebilirsiniz. Eğer temin edemiyorsanız, internette varolan imaj bankalarından veya iyi bir fotoğraf çekimi ile bunları halledebiliriz.

Katalog Baskısını nasıl yapıyoruz?

Katalog tasarım süreci tamamlandıktan sonra tarafınıza dijital baskılı bir eskiz göndermekteyiz. Eskiz üzerinde hatalı bir yazı veya görsel varsa bunları tespit edip bize bildirmekteseniz. Eğer herhangi bir sorun yoksa dilerseniz bizim anlaşmalı matbaamızda ya da sizin matbaanızda teslim edeceğimiz katalog cd ile baskı yaptırabilirsiniz.

Katalog hizmeti için fatura veriyor musunuz?

Tüm hizmetlerimizde şirketimiz tarafından çalışma cd’si ile birlikte size fatura kesmekteyiz. Faturasız ajansımız çalışmamaktadır.